160USC1200MEFC30X30
MFR.Part #
160USC1200MEFC30X30
JLCPCB Part #
C1606466
Package
Plugin,D30xL30mm
Description
-25℃~+85℃ 10mm 1200uF 160V 3.41A@120Hz 3000hrs@85℃ 30mm 30mm ±20% 插件,D30xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS