160PK47MEFC10X20
MFR.Part #
160PK47MEFC10X20
JLCPCB Part #
C1668513
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-25℃~+85℃ 10mm 160V 2000hrs@85℃ 20mm 345mA@10kHz 47uF 5mm ±20% 插件,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS