160BXC33MEFCT810X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160BXC33MEFCT810X20
JLCPCB Part #
C1650257
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 160V 20mm 260mA@120Hz 33uF 5mm ±20% 插件,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS