10YXH6800MEFCCE16X31.5
MFR.Part #
10YXH6800MEFCCE16X31.5
JLCPCB Part #
C5113042
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10V 16mm 2.415A@120Hz 31.5mm 6800uF 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS