10PK10000MEFCGC16X25
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10PK10000MEFCGC16X25
JLCPCB Part #
C1600998
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-25℃~+85℃ 10000uF 10V 16mm 2.6105A@10kHz 2000hrs@85℃ 25mm 7.5mm ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS