FPR2B-0R025F1
MFR.Part #
FPR2B-0R025F1
JLCPCB Part #
C3437537
Package
TO-220
Description
15W 25mΩ Current Sense Resistor ±1% ±500ppm/℃ TO-220 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS