RP40-2415SFR/P-HC
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
RP40-2415SFR/P-HC
JLCPCB Part #
C6661397
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 105°C (with derating) 1 1.6 kV 15V 2.24" Length x 1.00" Width x 0.66" Height (56.8mm x 25.4mm x 16.8mm) 2.666A 36V 40 W 6-DIP Module 6-DIP Module 92% 9V Enable, Active High ITE (commercial), railway Isolation module Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS