REM10-2405D/A/CTRL
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
REM10-2405D/A/CTRL
Description
-40°C ~ 105°C -5V 1.25" Length x 0.80" Width x 0.40" Height (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 10 W 18V 1A,1A 2 24-DIP Module, 7 Leads 36V 5 kV 5V 85% Enable, Active Low ITE (commercial), medical Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS