R2S8-123.3
Mechanical Assembly
MFR.Part #
R2S8-123.3
JLCPCB Part #
C6637208
Package
SMD-8P
Description
-40°C ~ 100°C 0.50" long x 0.42" wide x 0.35" high (12.8mm x 10.7mm x 9.0mm) 1 1 kV 10.8V 13.2V 2 W 3.3V 606mA 70 ~ 75% 8-SMD Module ITE (Commercial) Isolation module SCP Surface Mount SMD-8P Power Module/Power Supply ROHS