UCR18EVHFSR056
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
UCR18EVHFSR056
JLCPCB Part #
C4057304
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+150ppm/℃ 500mW 56mΩ Thick Film Resistor ±1% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS