RGS80TSX2DGC11
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
RGS80TSX2DGC11
JLCPCB Part #
C17413183
Package
TO-247N
Description
-40℃~+175℃@(Tj) 1.2kV 104nC 198ns 199ns 2.1V@15V,40A 3.1mJ 3mJ 49ns 555W 80A FS (Field Stop) TO-247N IGBT Transistors / Modules ROHS