RB162MM-40TFTR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
RB162MM-40TFTR
JLCPCB Part #
C7334839
Package
SOD-123F
Description
1 Independent 100uA@40V 1A 30A 40V 550mV@1A SOD-123F Schottky Diodes ROHS