MCR50JZHJ6R8
MFR.Part #
MCR50JZHJ6R8
JLCPCB Part #
C19505612
Description
-55℃~+155℃ 500mW 6.8Ω Thick Film Resistor ±5% ±500ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS