MCR03EZPD8202
MFR.Part #
MCR03EZPD8202
JLCPCB Part #
C308170
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 82kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS