KTR18EZPF51R1
MFR.Part #
KTR18EZPF51R1
JLCPCB Part #
C2111518
Description
-55℃~+155℃ 250mW 500V 51.1Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS