BH21M0AWHFV-TR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BH21M0AWHFV-TR
JLCPCB Part #
C3764365
Package
HVSOF-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.1V 300mA 5.5V 60dB@(1kHz) 60mV@(100mA) 65uA Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive HVSOF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS