BD15GC0VEFJ-ME2
MFR.Part #
BD15GC0VEFJ-ME2
JLCPCB Part #
C20645406
Package
HTSOP-J8
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1.5V 14V 1A Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS