BD12IC0MEFJ-LBH2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD12IC0MEFJ-LBH2
JLCPCB Part #
C5576380
Package
HTSOP-8-J
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 1.2V 1A 250uA 5.5V Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive HTSOP-8-J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS