BD18IC0MEFJ-LBH2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD18IC0MEFJ-LBH2
JLCPCB Part #
C3751792
Package
HTSOP-J8
Description
-40℃~+105℃ 1 1.8V 1A 5.5V 700uA 900mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS