PTFR0805Q33K0N9
MFR.Part #
PTFR0805Q33K0N9
JLCPCB Part #
C53280138
Description
-55℃~+155℃ 130mW 150V 33kΩ Thin Film Resistor ±0.02% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS