PTFR0603Q62K0P9
MFR.Part #
PTFR0603Q62K0P9
JLCPCB Part #
C53280142
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 62kΩ Thin Film Resistor ±0.02% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS