ETCR0603F27R0K9
MFR.Part #
ETCR0603F27R0K9
JLCPCB Part #
C365412
Description
100mW 27Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS