PTFR0603B976KP9
Extended
Manufacturer
RESI
MFR.Part #
PTFR0603B976KP9
JLCPCB Part #
C2849094
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 976kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS