ARCS8536JL025SNC601
MFR.Part #
ARCS8536JL025SNC601
JLCPCB Part #
C49325899
Package
SMD
Description
0.025mΩ 1.41kA 50W 50mV Screw Shunt ±100ppm/℃ ±5% SMD Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS