PTFR0402B2K67P9
MFR.Part #
PTFR0402B2K67P9
JLCPCB Part #
C19683565
Description
-55℃~+155℃ 2.67kΩ 60mW 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS