MFCR0805F5R10QHR
Extended
Manufacturer
RESI
MFR.Part #
MFCR0805F5R10QHR
JLCPCB Part #
C52069045
Package
0805
Description
3.58A 5.1Ω 500mW SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS