RMP50UAF1R00K9
Extended
Manufacturer
RESI
MFR.Part #
RMP50UAF1R00K9
JLCPCB Part #
C381335
Package
TO-220-2(SMD)
Description
1Ω 50W Planar Non-Inductive Power Resistor ±1% ±100ppm/℃ TO-220-2(SMD) Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS