HPCR0402F1R50G9
MFR.Part #
HPCR0402F1R50G9
JLCPCB Part #
C514785
Description
-55℃~+125℃ 1.5Ω 100mW 50V Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS