X9116WM8I-2.7
MFR.Part #
X9116WM8I-2.7
JLCPCB Part #
C6002456
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+85℃ 1 10kΩ 16 1uA 2.7V~5.5V Linear ±20% ±300ppm/℃ MSOP-8 Digital Potentiometers