RBN40H125S1FPQ-A0#CB0
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
RBN40H125S1FPQ-A0#CB0
JLCPCB Part #
C3193700
Package
TO-247A
Description
1.25kV 1.4mJ 120pF 124ns 156ns 160A 18pF 2.33nF 2.34V@15V,40A 2.34V@40A,15V 25ns 2mJ 319W 80A 85nC TO-247A IGBT Transistors / Modules ROHS