R5F61652N50FPV
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
R5F61652N50FPV
JLCPCB Part #
C1343678
Package
LQFP-120(14x14)
Description
-20℃~+75℃ 10bit 32 Bit 384KB 3V~3.6V 40KB 50MHz 75 8bit External FLASH Others LQFP-120(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS