ISL8016IR18Z
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
ISL8016IR18Z
JLCPCB Part #
C1355945
Package
QFN-20-EP(3x4)
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.8V 2.7V~5.5V 500kHz~4MHz 6A Buck Buck Built-in Fixed Yes QFN-20-EP(3x4) DC-DC Converters ROHS