PTVS20VP1UTP,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS20VP1UTP,115
JLCPCB Part #
C553388
Package
SOD-128
Description
-55℃~+185℃ 100nA 18.5A 20V 22.2V 32.4V 600W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS