PJ9500M30SQ
MFR.Part #
PJ9500M30SQ
JLCPCB Part #
C20618174
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 130mV@(100mA) 3V 500mA 60dB@(1kHz) 66uVrms 6V 800nA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS