PJ6206AL33SA
Extended
Manufacturer
PJSEMI
MFR.Part #
PJ6206AL33SA
JLCPCB Part #
C2919619
Package
SOT-23
Description
0℃~+70℃@(Ta) 1 160uVrms 290mV@(100mA) 3.3V 300mA 6uA 70dB@(1kHz) 8V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS