PTA20N50
MFR.Part #
PTA20N50
JLCPCB Part #
C343838
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.864nF 20A 25pF 286pF 300mΩ@10V 4V 500V 55W 63nC@10V N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS