PTA26N60
Extended
Manufacturer
PIP
MFR.Part #
PTA26N60
JLCPCB Part #
C575820
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 190pF 250mΩ@10V 26A 4.28nF 4V 600V 88W TO-220F MOSFETs ROHS