PTA10N40B
Extended
Manufacturer
PIP
MFR.Part #
PTA10N40B
JLCPCB Part #
C575804
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 10A 20pF 2V 400V 40W 450mΩ@10V TO-220F MOSFETs ROHS