PCR1J101MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCR1J101MCL1GS
JLCPCB Part #
C5154285
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+125℃ 100uF 10mm 12.7mm 24mΩ 3A@100kHz 4000hrs@125℃ 63V Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS