EEVTG1A472M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEVTG1A472M
JLCPCB Part #
C401976
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 1.3A@100kHz 10V 2000hrs@125℃ 4700uF 75mΩ@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS