EEV-FK1C331P
MFR.Part #
EEV-FK1C331P
JLCPCB Part #
C3828792
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 16V 2000hrs@105℃ 330uF 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD