EEV-FK1A682M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEV-FK1A682M
JLCPCB Part #
C2163389
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.545A@120Hz 10V 17mm 18mm 33mΩ 5000hrs@105℃ 6800uF ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS