EEV-FK1A682V
MFR.Part #
EEV-FK1A682V
JLCPCB Part #
C1984805
Package
SMD,D18xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 17mm 18mm 2.06A@100kHz 5000hrs@105℃ 6800uF ±20% SMD,D18xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS