EEVEB2E470M
MFR.Part #
EEVEB2E470M
JLCPCB Part #
C401953
Package
SMD
Description
-25℃~+105℃ 250V 390.5mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS