EEU-FR1V182B
MFR.Part #
EEU-FR1V182B
JLCPCB Part #
C1589831
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 14mΩ 16mm 1800uF 3.056A@120Hz 35V 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS