EEUFR1J561S
MFR.Part #
EEUFR1J561S
JLCPCB Part #
C542053
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 16mm 2.153A@100kHz 20mm 560uF 63V 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS