EEU-FC1A562B
MFR.Part #
EEU-FC1A562B
JLCPCB Part #
C4155661
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 16mm 2.172A@120Hz 27mm 5000hrs@105℃ 5600uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS