EEU-FC1A562S
MFR.Part #
EEU-FC1A562S
JLCPCB Part #
C1586130
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 18mm 2.117A@120Hz 20mm 28mΩ 5000hrs@105℃ 5600uF 7.5mm ±20% Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS