EEHZS1E561V
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEHZS1E561V
JLCPCB Part #
C542494
Package
SMD,D10xL16.8mm
Description
-55℃~+135℃ 10mm 11mΩ 16.8mm 25V 4000hrs@135℃ 560uF 600mA@100Hz ±20% SMD,D10xL16.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS