EEFSX0G331XE
MFR.Part #
EEFSX0G331XE
JLCPCB Part #
C403800
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 330uF 4.3mm 4V 7.3mm Polymer ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS